X
X
TRY

Wordpress Tema Nedir ?

AnasayfaYazılarBilgilerWordpress Tema Nedir ?

Wordpress Tema Nedir?


Wordpress dünyada milyonlarca kullanıcıya ulaşmış olan, kolay, patrik ve hızlı bir web site oluşturma yönetme ve sürdürme aracıdır. Wordpress tema ise, wordpress alt yapısı ile oluşturulan web sitelerin görsel anlamda kullanıcılara şık bir şekilde sunulmasına imkan tanıyan araçlardır. Temalar bir web sitesinin yazılımsal boyutlarının görsel unsurlara dönüştürülmüş halidir. Yani wordpress tema nedir? Sorusunun cevabı kısaca web sitesinin kullanıcılara yansıyan görsel unsurlarıdır şekilde verilebilmektedir. Temalar ile web sitesinin görünüşü ve içeriğinde yer alan unsurların görünüşü değiştirilebilmektedir. Günümüzde wordpress için tasarlanmış yüz binlerce tema bulunmaktadır. Wordpress alt yapısı oluşturulduktan sonra web sitesinin kullanıcılarına nasıl görüneceğini belirlemek bu temalar ile mümkündür.


Wordpress Tema Neden Kullanılır?


Wordpress tema kullanımı birçok farklı açıdan kullanıcılara fayda sağlamaktadır. Bu faydalar arasında birinci sırada wordpress temalarının web site üzerinden sunulan içeriklerin, ürün ya da hizmetlerin kullanıcılara profesyonel bir şekilde aktarması gelmektedir. Bu temalar aracılığı ile wordpress tabanlı bir web sitesinde tüm içerikler profesyonel bir şekilde yönetilebilmektedir. Sadece bilgisayar ortamında değil mobil cihazlara uyumlu olarak da tasarlanan temalar mobil cihazlarda da web sitesinden en yüksek performansın alınmasına olanak tanımaktadır. Ancak bir tema tercihi yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok farklı nokta bulunmaktadır. Bu noktalar web sitesinin içeriğine ve web sitesinin kullanım amaçlarına göre değişkenlik göstermektedir.


Tema Tercihi Nasıl Yapılır?


Wordpress tema tercihi yapılırken öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken nokta web sitesinin ne amaçla açıldığıdır. Web siteleri kişisel bloglar, e – ticaret, haber, portal ve benzeri birçok farklı kategoride oluşturulabilmektedir. Bu noktada web sitesinin oluşturulacağı kategori temasının belirlenmesinde ki en önemli unsurdur. Çünkü bir e – ticaret sitesi teması, haber sitesine uyum sağlayamayacaktır. Yaşanabilecek olumsuz durumlar kullanıcılarında olumsuz etkilenmesine sebebiyet verecektir. Yaşanabilecek aksiliklerin önüne geçmek ya da trafik kaybetmemek için mutlaka web sitesinin kuruluş amacına uygun bir tema belirlenmesi gerekmektedir. Bu sayede kullanımda da pek çok farklı açıdan avantajlar elde edilecektir. Özellikle kullanıcılar açısından sunulan rahatlıklar web site trafiklerinin yükseltilmesine yardımcı olacaktır.


Hosting Billing Automation by WISECP
Whatsapp
Top