wordpress temaları

SSL

SSL, bir web sitesinin güvenlik amaçlı kullanılan bir sertifikadır bu sertifika sayesinde sitenizin güvenli bir site olduğu anlaşılmaktadır. Bu sayede web sitenizin güvenilirliği diğer kullanıcılar tarafından da teyit edilerek gönül rahatlığıyla ziyaret edilmesine sebep olmaktadır. Özellikle alışveriş sitelerinde aranan bir kavramdır. Çünkü açılımı da tamamen güvenlik teyidi olduğundan alışveriş sitelerinin olmazsa olmazları arasındadır.  SSL protokolü bütün yaygın web sunucuları ve tarayıcıları tarafından desteklenen bir protokoldür.

SSL SERTİFİKASI ALMA

. uygun siteye girme

. domaini doğrulama

. csr oluşturma

SSL SERTİFİKASI?

SSL sertifikası nedir sorusuna verilebilecek en güzel cevap bir web sitesinde kullanıcı ile şifreli bağlantı sağlama, web sitesinin kimliğini doğrulama gibi güvenlik gereksinimlerini yerine getiren bir dijital güvenlik sertifikasıdır olur. Bu sertifika sayesinde kullanıcılar kullandıkları web sitesinin güvenliğinden emin olurlar. SSL internet ortamında çok karşılaşılan kavramlardan biridir. Genellikle alışveriş sitelerinde oldukça sık rastlanmaktadır. Türkçe anlamıysa Güvenli Giriş Katmanıdır. SSL kişisel gizlilik ve güvenilirlik sağlayan, network üzerindeki bilgi transferi sırasında bilginin bütünlüğü ve gizliliği için sunucu ile istemci arasındaki iletişimin şifrelenmiş şekilde yapılabilmesine imkan veren bu sayede gizliliğinin ve bütünlüğün korunmasını sağlayan bir güvenlik protokolüdür diye tanımlayabiliriz.

 

SSL SERTİFİKASI SORGULAMA

İnternet sitesi üzerinden güvenli veri trafiğine ulaşmak için sitelerde SSL güvenlik sertifikası olmak zorundadır. SSL ne işe yarar sorusuna karşılık gelecek şekilde olarak özellikle para alışverişi olan sitelerde, alışveriş sitelerinde kredi kartı güvenliği için kesinlikle SSL sertifikası olması gerekmektedir. Bu sertifikaya sahip olan sitelerin de çoğu zaman sertifikanın sorgulanması ve teyit edilmesine ihtiyaç duyulmaktadır. SSL güvenlik sertifikasının bütün internet tarayıcılarıyla uyumlu olması zorunludur. Birçok sitenin altında SSL sertifikası olduğuna dair ikon ve bilgilendirme olsa dahi bu yanıltıcı olabilir. Bu sebeple sorgulama yapmak oldukça önemlidir. Bizler SD MEDYA olarak SSL sertifikası sorgulama işlemini sizler için yapmaktayız. Sizler de destek için bizlere sdmedya.net adresinden ulaşabilirsiniz.

SSL SERTİFİKASI FİYATLARI

SSL sertifikası için alacağınız hizmetler değişmektedir. Tüm bu değişiklikler ekstra hizmetler sağlayabileceği için tek bir fiyat verememekteyiz. Sizler de daha doğru bir fiyat bilgisi almak için lütfen web sitemizi sdmedya.net ziyaret ediniz.

SIK SORULAN SORULAR

  1. Ssl anlamı nedir?

Web sitesinin şifreli ve güvenlikli bağlantı sağlaması anlamına gelmektedir.

  1. Ssl neden gerekli?

Güvenlik sertifikası kullanıcıların güvenliği için oldukça önemlidir. Bu sebeple gereklidir.

  1. Ssl kullanıldığı nasıl ayırt edilir?

Konuyla alakalı teyit için siteler mevcuttur. Bu sayede doğruluğu ve kullanıldığı teyit edilebilmektedir. Teyit için bizlere sdmedya.net ulaşabilirsiniz.


Hosting Billing Automation by WISECP