wordpress temaları

Plesk Sunucu

Plesk Panel Nedir?

Pleks Panel ile Web sitenizi internet üzerindeki kullanıcılara açmanız için ihtiyaç duyacağınız en önemli faktörler, hosting ve domaindir. Domain yani alan adı sitenizin internet üzerindeki adrestir. Hosting ise sitenize ait bütün verilerin internet üzerinde erişilmesini sağlayan bir servistir. Hosting servisi bu hizmet sağlayacı şirketler tarafından verilirken bir yandan da web sitenizin yönetimi site sahiplerine ait olmaktadır. Hosting ile ilgili bütün konuları yönetebilmeniz adına pratik paneller kullanılmaktadır. Pratik panellerin işlevleri şöyledir:

  • Hosting işlemlerinizi kolayca uygulayabileceğiniz kontrol panellerinin arasında, Plesk Panel ön plana çıkmaktadır.
  • İnternet sitenizi yönetmeye yardımcı olan Plesk Panel; e-mail hesabı oluşturma, alan adı değiştirme, klasör izinlerini ayarlama ve farklı farklı dizinleri erişime açma gibi işlemleri son derece basit ve hızlı bir şekilde uygulayabilmenize yardımcı olmaktadır.
  • Hostingle ilgili işlemleri gerçekleştirirken zaman kaybetmenizin engellenmektedir.

Tüm İşletim Sistemleriyle Uyumlu Sistem

Bütün internet sitelerinde kullanabileceğiniz Plesk Panel, Windows ve linux işletim sistemleri üzerine kurulabilmektedir. Linux işletim sistemi üzerinden Plesk Panel kurulumu gerçekleştirebilmeniz için SSH ekranı üzerinden birkaç farklı kod girmeniz yeterli olmaktadır. Windows işletim sistemi üzerinden kurulum yapmak için ise Windows kullanıcıları için erişime açılmış olan .exe uzantılı kurulum dosyasını indirip bireysel ayarlamalarınızı yapmanız gerekmektedir.

Firmamız üst düzey tecrübeli ekip arkadaşlarımızla sizlere hizmet vermektedir. Sizler de Pleks sunucu, domain ve hosting hizmetleri hakkında bilgi alıp satın almak isterseniz web sitemizi ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz. https://sdmedya.net/


Hosting Billing Automation by WISECP