X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Wodpress Nedir ?

AnasayfaYazılarBilgilerWodpress Nedir ?

Wodpress Nedir?


Wordpress, Genel Kamu Lisanslı PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış olan kişisel yayın sistemi olarak bilinmektedir.

Wordpress nedir ? Sorusunun cevabı içerik yönetim sistemi olarak verilebilmektedir. Makale yazma, düzenleme, blog sistemi, ürün satışı, hizmet sunumu ve birçok farklı alanda wordpress kullanılabilmektedir.

Wordpress üzerinden birçok farklı içeriğin düzenlenmesi ve yayınlanması mümkündür. Wordpress Google tarafından çok hızlı bir şekilde indexlenmektedir. Son derece yaygın olarak kullanılmaktadır. Genel olarak ilk çıkış noktası sebebi ile bir blog sistemi olarak bilinmektedir.

Ancak geliştirilen wordpress sistemleri ile günümüzde bu sistem üzerinden haber, sosyal medya, e – ticaret, kurumsal site ya da forum siteleri kurulabilmektedir.

Günümüzde pek çok popüler site wordpress alt yapısını kullanmaktadır.


WordPress Nedir ?Wordpress son derece güçlü bir kişisel yayım platformu olarak bilinmektedir. Wordpress birçok farklı açıdan fayda sağlamaktadır. Özellikle daha önce web sitesi deneyimi bulunmayanlar için wordpress herhangi bir yazılım bilgisine ihtiyaç duyulmadan son derece modern web sitelerinin oluşturulmasına imkan tanımaktadır.

Wordpressin kullanıma sunduğu ücretsiz temalar aracılığı ile kurulacak olan web siteleri gerek mobil cihazlar ile gerekse birçok farklı cihaz ile tam uyumlu hale getirilebilmektedir. Bu sayede herhangi bir teknik bilgisi olmayan kullanıcılar dahi wordpressi kullanarak yeni sistemler ile uyumlu kusursuz web siteleri oluşturabilmektedir.

Üstelik wordpressi kullanmak için herhangi bir yabancı dile de ihtiyaç duyulmamaktadır. Her dilde sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir.


Hosting Billing Automation by WISECP
Top