X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Web Site Nedir ?

AnasayfaYazılarBilgilerWeb Site Nedir ?

Web Site Nedir?


Web site, web üzerinde bulunan sayfa, metin, görsel ve animasyonların tamamıdır.

Bu unsurlar web sitesi üzerinden ziyaretçilere bilgiler aktarır ya da farklı hizmetler sunar.

Genel tanım olarak web sitesi ziyaretçilerine hizmetler ya da ürünler sunan ve bilgi aktarımı sağlayan doküman topluluğu olarak isimlendirilmektedir.

Her bir ziyaretçi web sitesine http veya https protokollerinde farklı bileşenlerden oluşan benzersiz bir adres kullanarak erişmektedirler.

Genel olarak web sitelerine “www.alanadı.com” şeklinde adreslerden erişim sağlanmaktadır.

Burada yer alan “alan adı” kısmı web sitelerinin ihtiyaçlarına ya da kullanım amaçlarına göre düzenlenmektedir. Ziyaretçiler bir web sitesine girmek için doğru alan adı adresini arama motorlarında aratmalıdır.

Web siteleri günümüzde birçok farklı amaçla kullanılmaktadır. Bu kullanım amaçlarının başında ticaret ve hizmet sunumları yer almaktadır.

Ancak kişisel görüşleri paylaşmak ya da farklı platformlar oluşturmak içinde web siteleri oluşturulmaktadır. Genellikle bireyler işletmelerini sanal ortamlara taşıyarak daha çok müşteri elde etmeyi hedeflemektedir.

Bununla birlikte oluşturulacak bir web sitesinde çeşitli içerikler paylaşılarak reklam ve benzeri anlaşmalarda sağlanabilmektedir. Özellikle giderek çok daha yaygın bir hal alan internet kullanımı web sitelerinin sayısını da arttırmaktadır.

Web siteleri belirli amaçlara yönelik olarak da düzenlenebilmekte ya da bir web sitesi üzerinden birbirinden farklı çalışmalar gerçekleştirilebilmektedir.

Web site özel yazılımlar ile oluşturulabileceği gibi farklı platformlar kullanılarak da oluşturulabilmektedir.


Hosting Billing Automation by WISECP
Top